`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн
за

Admission.Center

Admission.Center is international worldwide organization that helps foreing students with admission and studying abroad.

Admission.Center makes international students life very comfort and pleasure.

We'll help you to choose university. We guarantee your admission. We guarantee student visa for you.

Welcome to official

Украина прием Центар

Украина прием Центар is officialy registred and approved by Ministry of Education, Science Youth and sports of Ukraine.

Украина прием Центар helps student application procedures, visas, сместување, adaptation and information for learning 100% in English language courses, Russia or Ukrainian as a foreign language.

Украина прием Центар can help you to choose the best university and course specially for you. We will consult you about educational program, admission process, tuition fees, life in the city of university and a lot of other useful things.

Украина прием Центар assists students with invitation letter and getting visa. All students, that make admission via Ukrainian Admission Center will always get visa.

Украина прием Центар helps undergraduate and postgraduate students.

Application via Украина прием Центар has benefits:

 • Payment on arrival
 • The lowest tuition fees in Europe
 • Very cheap accommodation
 • Cheap living expenses and a lot of useful tips about it
 • Cheap and guarantee VISA
 • Education in european universities
 • A lot of others

Украина прием Центар will guide you through all steps you need to take in order to study and get education in Ukraine with comfort.

студентите вели

Рекоа за нас

Странските студенти сакаат да бидат дел од украински образовната заедница. Прием преку Украина прием центар гарантира голем број на бонуси за странски студенти.

 • Rajsekr Сите тајни

  Индија

  Бев во потрага по можност да се добие образование во Европа. Но, голем избор на агенти ме полудува. Ти благодарам што постои прием центар. Тоа е совршен abilyty за студентите кои сакаат да студираат во странство. Со него се е лесно и едноставно, и не треба да се грижите за сигурноста на агентот.

 • Aderinoye Raheemat

  Нигерија

  Украина прием Центар, Сакам да кажам голема благодарност до сите на вашиот тим. Да се ​​направи прием мојата лесно и удобност. Имав некои стравови кога дојдов во Украина. Но, украинскиот прием центар ми помага со сè. Јас немам никакви проблеми тука на сите. Голема благодарност до сите вработени на украинскиот прием центар.

 • Благодарение мирис Mungoshi

  Зимбабве

  Јас сум во Украина. Јас сум добивање на медицинска едукација. мојот процес на прием за многу лесно. Добив виза без никакви проблеми. среќен сум. Ви благодариме Украина прием центар. PS: Вашиот бонуси на пристигнување беше неверојатно. Тие ми помага многу во живо во Украина. Твојот се најдобрите и навистина се грижат за студенти.

факти за прием центар

Приемот на Центарот е организација која им помага на студентите да добијат образование во странство

 • 2,987

  Students
 • 56

  Countries
 • 952

  универзитети
 • 100%

  гаранција за прием
 • 100%

  гаранција за виза
 • 100%

  гаранција за кариера

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка