`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

Услови за прием 2017-2018

За Украина прием Центар. Студија во Украина
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Почитувани студенти,

Украина прием Центар Задоволни сме да објавиме дека ние сме издавање “Покана писма за проучување” за 2017-2018 академска година веќе.

Студентите кои се заинтересирани да студија во Украина универзитети мора да ги испрати своите документи’ скенира за нас сега.

Ти можеш се применуваат на интернет СЕГА.

Ве молиме да ни достави висок квалитет на јасна скенирани копии од следниве документи, во одговор на оваа е-мејл. Пополнет формулар за апликација (со валидна постојана / тековната поштенска адреса и телефонски броеви) пасош, страница со слика и податоци за тоа (патна исправа) Образовни Документи достапни ( Сертификат за о ниво / A ниво / SSCE / HSSCE / диплома / магистерски ).

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка