`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

прием постапка

 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

ЧЕКОР 1

Со цел да се добие Запишување на студии во Украина мора да се применуваат за Покана. Ти можеш се применуваат на интернет или преземете и да се пополни во форма и ги вклучуваат следниве детали:

• Целосно име
• саканиот курс
• Посакувано универзитетско ние ќе ви помогне да го изберат најсоодветен универзитет за вас.
• Националност
• Дата на раѓање
• Број на пасош
• Постојана адреса
• Телефонски број за контакт
• И-мејл адреса
• Висок квалитет на скенирана копија од пасош
• Образовни достапни документи ( Сертификат за о ниво / A ниво / SSCE / HSSCE / диплома / магистерски )

ЧЕКОР 2

По разгледување на вашето барање, студент ќе се бара да се плати за поштарина на поканата. Сите други плаќања може да се плати на пристигнување.

Покана букви ќе бидат испратени строго по плаќање.
ЗАБЕЛЕШКА: Free invitations impossible in Ukriane.

ЧЕКОР 3

По добивањето на покана, студентот ќе се јавите во Украина амбасада во неговата / нејзината земја, со цел да
се применуваат за студентска виза.
Забелешка: Повеќето украински амбасади обично ги прифати барањата за студентска виза и издавање студентски визи во текот на
годината. Во некои земји амбасадата почнува да прифаќа апликации за визи и прашања визи меѓу 15 јули
и 15-ти ноември. Екстензии во овие случаи се направени за подготвителен курс до ноември или
декември.

Следниве документи треба да бидат доставени на украинската амбасада како дел од процесот на апликација за виза:

• Формулар за апликација исполнет виза
• Меѓународни пасош со важност од една година или повеќе
• оригинално писмо покана од колеџ
• Извод - преведени на украински.
• Забелешка: Преводот се врши во Украинската амбасада во една мала цена (обично, помеѓу $60-$85).
• Оригинални свидетелства - преведени на украински.
• Медицинска потврда издадена во рок од еден месец од барањето за виза и се преведени на украински. ова мора да
да биде одобрен документ од страна на Министерството за здравство во вашата земја.
• ХИВ-СИДА негативни сертификат- Издава во рок од еден месец од барањето за виза и преведени на украински.
Ова мора да биде одобрен документ од страна на Министерството за здравство во вашата земја.
• Една година здравствено осигурување-За некои земји осигурување потребно е само за периодот додека патувате.

• А извод од спонзорот да ја докажат својата финансиска способност да ги поднесува трошоците на студентот во Украина.
Ако спонзорот не е студент или нивните родители, писмо за спонзорство ќе се бара.
• 12 слики пасош (3 * 4 цм)
• Отворена воздухот билет враќање важи за една година
По добивање на виза ни e-mail на скенираната копија од документите во листата.
Напомена: Осигурете се дека имате сите потребни документи пред да ја напушти својата земја. Влегување во Украина ќе биде одбиен ако
сте недостасува важен документ.
We’ll assist you with the airport pickup and transfers from the international airports in Ukraine. Мора да ни се информираат пред или по резервација на билети, така што можеме да се организираме за пикап,тоа Ве молиме e-mail на вашиот билет копирате недела пред вашето пристигнување

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка