`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

процесот на прием

За Украина прием Центар. Студија во Украина
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

ЧЕКОР 1: Како да добијам покана

Да се ​​добие покана од било Универзитетот на Украина потребни ни се следните документи:

 • Copy of International passport
 • Copy of High School Certificate
 • Copy of Bachelor Degree (Ако ученикот е примена за магистерски степен)
 • Invitation charges 350 САД $
 • Куриерски Трошоци 100 САД $

Можете да ни испратите документи преку е-маил или преку Аплицирај онлајн форма.
Можете да префрлувате плаќање со нас преку банкарски трансфер, Western Union or by MoneyGram.
По добивањето на документи и плаќање. Ние ќе ви испратиме писмо покана, прием писмо и виза писмо за поддршка од страна на курир.

ЧЕКОР 2: вИЗА

По добивање на покана од Украина прием Центар students should contact the Најблиската Украинската амбасада или конзулат.
Студентите може да се јавите на нашите локални претставништво исто така и за информации на визниот режим и тие ќе им помогне на студентите за нивната виза. Студентот треба да се однесуваат на Украинската амбасада со следниве документи:

 • Original Invitation letter
 • Original international passport (важи за една година)
 • Higher Secondary School certificate (преведени на украински јазик)
 • Извод на родени (преведени на украински јазик)
 • Медицински сертификат покажува отсуство на СИДА / ХИВ (преведени на украински јазик) • Медицински сертификат покажува физичката и менталната подготвеност (преведени на украински јазик)
 • 8 пасош фотографии

ЧЕКОР 3:ПРИСТИГНУВАЊЕ

По добивање на виза од Украинската амбасада или конзулат, студентите треба да не известат за / лет детали му е со датум и пристигнување време. Еден од нашите претставници ќе добие ученикот на аеродромот. Во случај студентот не ќе не известат за неговото / нејзиното пристигнување, тој / таа треба да бидат депортирани назад во својата татковина.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка