`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

Услови за прием промо

Bonuses for foreign students in Ukraine. Ukrainian Admission Center brochure
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Почитувани идни студенти,
Украина прием Центар ви посакува добредојде на нашата официјална веб-страница.
Ако сте во потрага за висок квалитет и евтини образование во Европа, отколку ние ви советуваме да изберете Украина.
Еве некои предности:

 • Услови за прием онлајн преку Украина за прием Центар.
 • Не ILETS и TOEFL потребно.
 • 100% режим за студентите
 • ниски трошоци, Не Влез
 • Медиум на настава на англиски медиум
 • Украина е на 2 најголемата земја во Европа.
 • само 10 студенти по класа. индивидуално внимание.
 • Дневен класа тестови & 100% Публика потребни.
 • степен понудени: д-р (Еквивалентно така MBBS Индија).
 • Најдобрите можности за клиничката изложеност на универзитет болници
 • Докажано висок квалитет на образование и одличен академски стандарди
 • Европскиот стандард на живеење уште ниска цена на образование, живеат и патуваат
 • Широк спектар на можности & широка изложеност на клиничка пракса во високо опремени со повеќе болници

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 Address: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка