`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

аеродромот пикап

Airport pickup service Ukrainian Admission Center
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Ukrainian Admission Center always receive all foreign students at the airports of Ukraine и ние ќе се направи распоред на превоз од аеродром до Универзитетот. Препорачливо е да се резервира сите летови што е можно поскоро бидејќи на почетокот на учебната година е зафатен време да патуваат во Украина.

Тоа е задолжително за секој студент да не известат за / детали неговата нејзиниот лет затоа што ако Ukrainian Admission Center representative will not be at the airport да добие студент, студентот ќе бидат депортирани назад во својата татковина.

Студентите кои добија своите Украина виза мора да inform Ukrainian Admission Center about their arrival details, па тоа Украина прием Центар representative can receive the students at the airport.

Ве молиме да ни ги испратите на скенирање копија резервираниот билет.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка