`
Apply Online
Аплицирај онлајн

Биомедицински инженеринг диплома

Студија биомедицински инженеринг во Украина
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Диплома на траење: 4 години
Магистратура Времетраење: 2 години
Медиум на настава: Англиски
Школарината се прекине за 1 та година.

 

ШколаринаМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
3700$
школарината 2800$
сместување 700$
имиграција осигурување 100$
Здравствено осигурување 100$
такси UACМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
1000$
такси UAC 800$
аеродромот пикап 100$
Трансфер на универзитет 100$

Вкупно првата година цената е 5300$

Втора и другите години е 2900$

Кликни тука за да се примени веднаш да учат биомедицински инженеринг во Украина

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Email: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка