`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

стоматологија / Стоматологија диплома

 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

траење на курсот 5 години, од светска класа универзитет
степен доделени: стоматолошки специјалист
ПГ Аптека (D Аптека степен): 2 години
Медиум на настава : Англиски
признавање: USMLE, стомакот, СЗО, САД, MCI, PMDC, Сите африкански Медицински совети
Школарината се прекине за 1-ва година.

ШколаринаМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
4900$
школарината 4000$
сместување 700$
имиграција осигурување 100$
Здравствено осигурување 100$
такси UACМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
1200$
такси UAC 1000$
аеродромот пикап 100$
Трансфер на универзитет 100$

Вкупно првата година цената е 6600$

Втора и другите години е 4700$

Кликни тука за да се примени веднаш да учат стоматологија / Стоматологија во Украина

Учат стоматологија во Украина. Тоа е пет учебни години. Учениците се учат основните медицински и биолошки профил и клинички дисциплини за стоматологија. По завршувањето на студијата на дипломираните студенти се доделуваат на "диплома на доктор" или степенот на БДС. Учениците се учат теоретски и клинички дисциплини како што терапевтски и ортопедски стоматологија. На одделот е добро опремени во однос на просториите, опрема, наставни помагала. А настава болница во центарот на градот е преполн со пациенти. Студентите учат на главните проблеми на стоматологијата: Забниот кариес, Периодонтитис и болести на слузницата во внатрешноста на устата. Основната задача на факултетот е совршенството на високото образование стоматологија. На овој факултет се оптимизира образовниот процес во насока на активирање на когнитивните способности на студентите, развивање на навика за образовни & истражување и инкорпорирање на креативен пристап за професионална дејност. На овој факултет им помага на учениците да се добијат одлични познавања од областа на стоматолошки. Тоа расте и се развива, апсорбира сите најдобри, од искуството на работа на универзитетот. Универзитетот нуди постдипломски курс и клиничката обука во Стоматологија.
Кликни тука за да се примени веднаш да учат стоматологија / Стоматологија во Украина

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка