`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн
Dnepr или Dnipropetrovsk е largets индустриски град во Украина
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Градот Dnipro (поранешниот Днепропетровск) или Dnepr (Руската) се наоѓа на реката Днепар (Dnepr или Dnipro) во Исток-Централна Украина , и има население од 1 милиони (третиот град во земјата по население).
Големи и убави, тоа е главниот град на Исток-Централна Украина.

Dnipro е динамична и жив град.

Градот е изненадувачки зелени по широк и бавно се движат реката Днепар (Dnepr во Русија, Dnipro во Украина) и има извонреден насипи, долго булевари и пространи паркови.

Тоа е, исто така, големи Центарот на високо-технолошки индустрии, образование, машина за градење, металургија и трговија. Градот не е само познат по својата комерцијална индустрија, но исто така и неговите зелени ридови и длабока историја.

старата тврдина населба постои уште од средината на 16-от век. Новиот град е основана во 1776 од страна на рускиот кнез, Потемкин по наредба на Катерина II, Царицата на Руската империја и се викаше Yekaterinoslav (Ekaterinoslav) од 1776 до 1926. Во текот на 1918 името на градот беше Sicheslav (Славата за Sich "/ тврдина на Козаците).

Dnipro (Днепропетровск) е главен центар на индустријата за челик од почетокот на 20 век до денес. Тоа е, исто така, доминираше во Машинско инжинерство и аеро-spacebuilding индустрија од 1950 година.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка