`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

Општа медицина диплома

Студија Општа медицина / MBBS во Украина
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

степен доделени: Доктор на медицина (Диплома за медицина & Диплома за хирургија / Nbrbsh).
траење на курсот 6 години, at world class universities with top ranking in Eastern Europe and Ukraine.
Медиум на настава : Англиски
признавање: USMLE, стомакот, СЗО, САД, MCI, PMDC, Сите африкански Медицински совети.

Прво такси година Школарината за првата година:

ШколаринаМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
5300$
школарината 4200$
сместување 600$
имиграција осигурување 100$
Здравствено осигурување 100$
 
такси UACМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
1200$
такси UAC 800$
аеродромот пикап 100$
Трансфер на универзитет 100$
 
 

Вкупно првата година цената е 6500$

Втора и другите години е 4700$

Кликни тука за да се примени веднаш да учат општа медицина во Украина


Тоа е шест години со доделување на "Доктор на медицина" (д-р) степен. Ова е еквивалентно на "Диплома за медицина & Диплома за хирургија " (Nbrbsh) диплома доделена од сојузните држави, како што се Велика Британија, Австралија, Индија итн. Влез во курсот е започната по склучениот договор уредно помеѓу ученикот и универзитетски. Надоместоци за меѓународни студенти се деноминирани во долари и да остане константна во текот на траењето на договорот. Студија Општа медицина во Украина е важен чекор за светла иднина.

Медиумот на наставата е на англиски јазик за сите шест години за меѓународни студенти. Курсот е понудено во Русија / Украина за локалните кандидати. Кандидатите студираат во англиски медиум за шест години се дава часови по јазик за првите две години, така што тие може да се умешен во локалниот јазик за да разговара со пациентите и секојдневна употреба.

На наставната програма се предава на Универзитетот е одобрен од страна на Министерството за образование и наука и Министерството за јавно здравство на Украина.

Студентите се формираат во мали групи 6-10 за класи. Поради мала група студенти, индивидуално внимание е можно за секој ученик. За првите две години студентите се учат во класа. Во 2 година, Студентите исто така се учи клиничките предмети и со оглед на клиничката обука во болниците за практично искуство.

Студентот треба да го прочитате учебник и да направи само-подготовка потоа да присуствуваат на класа. Белешките се обезбедени за истиот. Студентите можат да позајмуваат книги од библиотека или купување на нивните книги. студентите треба 100% класа посетеност. Ако тие се отсутни, тие треба да rework на класа во текот на викендот, по истекот на дозвола од предметниот наставник.

Секоја класа сесија е оценето. Постојат интерни испитувања за да се донесе. Секоја година на образованието е важно и треба да биде донесен пред студентот е дозволено да дипломираат. Покрај внатрешните испитување на универзитетот, Студентот мора да помине држава тест (надворешен преглед) пред завршувањето на 3-ти и 6-ти години на образование. Во годината на дипломирање, студентот се тестира на практични вештини на клинички дисциплина во креветот на пациентот (практичен тест) и за научни и теориски владеење (теоретски тест). И мора да биде донесен пред дипломирањето.

по дипломирањето, студентот може да се практикуваат или да се запишат во повеќе 20 специјализации понудени од страна на Универзитетот како што кардиологија, клиничката медицина, онкологија, радиологија, јавното здравство и слично.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка