`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн
Покана за студирање во Украина од Украина прием Центар
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

студентот поканата за едукација е официјален документ, кој е произведен од страна на Министерството за образование и наука на Украина и официјално Украина прием Центар.
Тоа потврдува дека студентот е примен во одреден универзитет од страна на украински прием Центар.
Тоа го одредува вашиот пасош детали и целосното име на Универзитетот.
Оваа поддршка покана од Украина прием Центар се бара од страна на украинската амбасада во печат на визниот режим на вашиот пасош.
Општо земено,, тоа трае околу 10 дена за покана за виза за да биде преработен на Министерството за образование и украински прием Центар.
Поканата важи за 180 дена од денот на нејзиното издавање и треба да се однесуваат на Украинската амбасада за виза за време на важноста на покана.
За да се добие еден украински виза мора да имате покана од Украина прием Центар. Ти можеш нареди на покана моментов.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка