`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн
Kharkov is one of the most modern and popular cities in Ukraine
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Харков (Украина), или Харков (Руската), исто така, е вториот по големина град во Украина (по Киев, секако). 3/4 пред век го изгуби статусот на главниот град на Украина (советска Украина), но тоа е образовен град на Украина.

Бројот на населението во Харков е 1.5 millions people. Харков има richcultural, научни, образовни, транспорт и индустриски живот. Градот е домаќин на стотици индустриски компании. Дури и за време на кризата на градот е во развој. Нови хотели се градат.

Транспортниот систем на Харков е еден од најдобрите во Украина. During preparation to Euro 2012, city government repaired many roads and changed some of marshrutka on central streets to make the traffic less heavy. Харков метро е 35 километри долга и има 28 станици. Имаше нови брзи возови laucnhed да се поврзете големите градови на Украина (Киев, Донецк, Лавов).

Харков аеродром е реновирана и нови врски се започна речиси секоја половина година.

Најпопуларните обележје на Харков е плоштад слобода (Ploshcha Svobody), трет по големина град плоштад во Европа, и тоа трае 7 место кога станува збор за светот. За други атракции на Харков ќе можете да прочитате тука.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка