`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн
Лавов е студент градот
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Лавов е единствен град каде што историјата, култура, менталитетот на два света - на Истокот и Западот - толерантно се споени. Интересно е да се напомене дека градот се наоѓа на еднакво растојание од Крим (или, посебно, градот Теодосија), поранешна средновековна Kafa, и Венеција. очигледно, географска локација Лавов е во пресекот на глобалната култури и цивилизации има влијание врз неговата неповторлива атмосфера. И покрај многуте страдања донесе од страна на многубројните војни во текот на долги векови на историјата Лавов, архитектонски знаменитости на градот останаа речиси непроменети.

Лавов е голем регионален центар, претежно во областа на 155 квадратни. километри. за 730,000 луѓе живеат постојано во Лавов. Поголемиот дел од населението на градот се состои од етничките Украинци, иако другите заедници како што Полјаците, Евреите, Грците, Германците, Ерменците, Русите, итн. се исто така застапени.

Лавов е град на студенти. за 150,000 Студентите учат во високо образовни институции со широк спектар на специјализации. Според анкетите на јавното мислење, Лавов е вториот најпопуларен град во Украина по главниот град - Киев. Почнувајќи од декември 1998, централниот дел на градот беше вклучен во културно-историското наследство на УНЕСКО. 20% на сите архитектонски обележја се наоѓа во Лавов.

Лавов е отворен музеј на воздухот и олицетворение на украинската култура и Европа шарм, незаборавен панорами, и уникатни споменици на архитектурата, старите традиции и, сигурно, вкус на кафе во легендарниот Лавов кафе куќи. Гости се шармираше со посебна атмосфера на величествен спокој владее во градот и пријатно впечатлива гостопримството на локалните жители.

Лавов е град на бројни стари универзитети, единствена научна претпријатија и архиви, и познати библиотеки и музеи. Можете да се шетаат за тивка улица, секој пат кога откривам нешто ново и интересно за себе.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка