`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

поморски курсеви

 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Подолу е листа на поморската универзитети во Украина:

 • Првиот украински Поморски институт
 • Харков Националниот педагошки универзитет – Правен факултет
 • Керсон држава Поморски институт
 • Националниот бродоградба Универзитетот на Украина
 • Националниот универзитет Ostroh академија
 • Законот академија Одеса
 • Одеса Националниот Поморската академија

основни курсеви

1.навигација (Капетан на курсот)

2.Брод електрани работа

3.Операција на електрична опрема бродот и автоматизација

сТЕПЕНИ

подготвителни факултет – 8месец

Диплома на траење: 4 години

мајстори : 2години

Медиум на настава : Англиски

Школарината се прекине за 1-ва година.

школарината 2500$САД
* Покана трошоци 300$САД
* Обвиненија курирска служба 100$САД
Виза за поддршка на трошоци / потврда
(испрати на Украина Амбасади по електронски пат на локација студентите преку Министерството за надворешни работи. Ние им даде копија од таа виза Поддршка / Потврда за студентите, како и.)
100$САД
трошоците за здравствено осигурување 100$САД
имиграција осигурување: 100$САД
хотел плаќање (Реновиран и добро опремени соби, две лица во една соба) 600$САД за една академска година
Прием и регистрација надоместокот 100$САД
Консултантски Обвиненијата за нашата фирма 700$САД
Аеродромот собереш 100$САД
Транспорт на училиште 100$САД
Вкупниот пакет на 4800$САД

Школарината од 2 година на последната година 3000$САД годишно вклучувајќи сместување.

Магистратура времетраење: 2 години (Школарината 2600E UR / година, и разни трошоци за 1 год само со сместување: 2150долари)

МОЖНОСТ

Од 2 години пасош Море (ЦДЦ).3та година 6 месеци се плаќа стаж, еден бесплатен лаптоп & со оглед на $600+ месечно.

По дипломирањето постојана работа во Германија превозот компанија.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка