`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

Услови за прием 2017-2018 е отворена!

 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Почитувани идни студенти!
Задоволство ни е да ве информираме, дека приемот на украински универзитети за 2017-2018 е отворена сега.
Ти можеш apply online right now to book a seat in university.
Универзитети почнат да се испрати покана писма од март.

Одбери Службен украинскиот центар за прием и да добијат гаранција за прием на најдобрите украински универзитети!
Со почит,
Ukranian Admission Center

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка