`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

диплома на медицински сестри

Студија на медицински сестри во Украина
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

траење на курсот:
Вонреден степен во старечки (ADN) помлад специјалист: 2 години
Диплома на науката во старечки (БСЦ -BSN): 3 години
Студентите кои веќе имаат стекнато (ADN) од кој било универзитет во светот, може да се добие само во BSN 2 години
Медиум на настава : На англиски јазик
УКРАИНА медицински универзитети во АНГЛИСКИ
признати од страна на : USMLE, стомакот, СЗО, САД, MCI, PMDC,УНЕСКО ,УНИЦЕФ , Индискиот ,Сите африкански Медицински совети
Школарината се прекине за 1 година само .

 

ШколаринаМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
5200$
школарината 4300$
сместување 700$
имиграција осигурување 100$
Здравствено осигурување 100$
такси UACМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
1200$
такси UAC 1000$
аеродромот пикап 100$
Трансфер на универзитет 100$

Вкупно првата година цената е 6900$

Втора и другите години е 4300$

Кликни тука за да се примени веднаш да учат медицински сестри во Украина

Студија на медицински сестри во Украина. Тоа е три години или четири години, се разбира доделување на степен "диплома на медицински сестри". Студентите првата студија основни медицински и биолошки дисциплини, тогаш клиничките предмети и нега во различни ситуации. Практична и теоретска обука е даден во класа и во болниците.
Кликни тука за да се примени веднаш да учат медицински сестри во Украина

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка