`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн
Одеса е една од најпопуларните туристички град во Украина
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

на Град Одеса често се нарекува како “Бисер на Црното Море“. Одеса е прекрасен град на брегот на Црното Море, кој има посебно место во срцата на Русите и Украинците. Посета на Одеса е сигурен да биде за разлика од посета на било кој друг град. За разлика од другите градови од поранешниот Советски Сојуз, Одеса е богата со западноевропската култура. Одеса е познат во целиот свет за нејзината уметност и култура, и има, она што се смета за, втората најубавите и важни оперска куќа во светот.

Бројот на населението во Одеса е за 1.1 милиони. Тоа е космополитски град со 150,000 туристи секоја година од целиот свет. Во летото, тие се релаксираат покрај песочните брегови на Одеса плажи и доживее ова вечно млад град. На плажите им овозможи на туристите да се чувствуваат како да се во Средоземното Море. Сите на брегот на Одеса е наредени со популарните плажи. Во текот на летото тие се исполнети со убави девојки, музика, и посетителите земање вкусна храна. Еден од најпопуларните плажи е Аркадија Beach, која се наоѓа на околу 10 минути од центарот.

Одење во Одеса може да се види нејзината историја од класични италијански влијанија на советската ера стан комплекси. На Deribasovskaya улица – на главната улица – таму е разновидност на ресторани, театри, концерти и шеталиштето на луѓето. Пристаништето на Одеса има бродови од сите делови на светот секојдневно пристигнуваат

Одеса има 1185 улици, 62001 згради, 24 хотели, 34 образовните институции, 88 центри за здравствена заштита, 20 музеи. Јавниот транспорт во градот Одеса вклучува 21 трамвај правци, 15 тролејбус правци, 47 автобуски линии и 35 минибус правци.

Одеса е 3 најголем град во Украина, најважниот град за трговија и 2-ри повеќето популарна град за туризам во Ukraine.It е најголемиот град по целата Црното Море. Пред многу години, Одеса некогаш беше, откако Москва и Санкт. Петербург, 3 водечки трговски град во стариот Русија. Одеса е најважното пристаниште на Украина. Со својот прекрасен пристаништето на Црното Море, Одеса стана јужниот прозорец на Украина за Европа и значаен културен центар.

Во прилог на значењето на пристаниште, индустрии во градот вклучуваат градење на брод, рафинирање на нафта, хемикалии, обработка на метал и преработка на храна. Одеса е исто така дом на украинскиот поморска база и многу рибарски флоти.

Одеса се наоѓа на терасовиден ридови со поглед на мали пристаниште. Времето е блага и суво со просечна температура во јануари 29 F и 73 F во јули. само Одеса просек 35 цм (14 во) на врнежите на годишно ниво. Одеса има многу терапевтски центри. Модерни Одеса е самиот град обновата, и во центарот на градот полека се ревитализира.

Одеса изгледа повеќе како град кој се наоѓа на медитеранскиот, биле под силно влијание на француски и италијански архитектонски стилови. Одеса отсекогаш имал духот на слободата, најверојатно обдарени со неговата способност да го прифати многу различни народи. Градот е постојано хостинг експонати, симпозиуми, и конференции. Тоа е сајт на конзулатите и трговски мисии на многу земји и многу културна размена општества се активни во градот.

Во градот има локален карактер од било кој друг град во Украина. Луѓето од Одеса се многу познат по своите остри духовитост и претпазлив тргување способности. Туристите се привлечени од сценско булевари Одеса, на 200 чекори на скалите Potyomkin е, поморскиот железничкиот, прекрасни песочни плажи на Црното Море, продавници, ресторани, голем број на нови структури, и необичен класична архитектура на старите Одеса. Дизајн на скали Potyomkin создава еден вид на оптичка илузија прави чекори да изгледа поголем од нивната вистинска големина. Горниот летови се 44.22 нозе (13.4 метри) широк додека долниот летови се 71.28 нозе (21.6 метри). скалите’ Името е земено од линеен Potyomkin и треба да се овековечи во познатиот филм на тоа име од страна на рускиот производител на Сергеј Eizenstein.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка