`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

нашите студенти

студентите вели

Рекоа за нас

Странските студенти сакаат да бидат дел од украински образовната заедница. Прием преку Украина прием центар гарантира голем број на бонуси за странски студенти.

 • Rajsekr Сите тајни

  Индија

  Бев во потрага по можност да се добие образование во Европа. Но, голем избор на агенти ме полудува. Ти благодарам што постои прием центар. Тоа е совршен abilyty за студентите кои сакаат да студираат во странство. Со него се е лесно и едноставно, и не треба да се грижите за сигурноста на агентот.

 • Aderinoye Raheemat

  Нигерија

  Украина прием Центар, Сакам да кажам голема благодарност до сите на вашиот тим. Да се ​​направи прием мојата лесно и удобност. Имав некои стравови кога дојдов во Украина. Но, украинскиот прием центар ми помага со сè. Јас немам никакви проблеми тука на сите. Голема благодарност до сите вработени на украинскиот прием центар.

 • Благодарение мирис Mungoshi

  Зимбабве

  Јас сум во Украина. Јас сум добивање на медицинска едукација. мојот процес на прием за многу лесно. Добив виза без никакви проблеми. среќен сум. Ви благодариме Украина прием центар. PS: Вашиот бонуси на пристигнување беше неверојатно. Тие ми помага многу во живо во Украина. Твојот се најдобрите и навистина се грижат за студенти.

факти за прием центар

Приемот на Центарот е организација која им помага на студентите да добијат образование во странство

 • 2,987

  студентите
 • 56

  земји
 • 952

  универзитети
 • 100%

  гаранција за прием
 • 100%

  гаранција за виза
 • 100%

  гаранција за кариера

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка