`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

аптека диплома

Студија аптека во Украина
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

траење на курсот 5 години, од светска класа универзитет
степен доделени: стоматолошки специјалист
ПГ Аптека (D Аптека степен): 2 години
Медиум на настава : Англиски
признавање: USMLE, стомакот, СЗО, САД, MCI, PMDC, Сите африкански Медицински совети
Школарината се прекине за 1-ва година.

 

ШколаринаМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
4500$
школарината 3600$
сместување 700$
имиграција осигурување 100$
Здравствено осигурување 100$
такси UACМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
1200$
такси UAC 1000$
аеродромот пикап 100$
Трансфер на универзитет 100$

Вкупно првата година цената е 6200$

Втора и другите години е 4200$

Click here to apply now to study Pharmacy in Ukraine

Студија фармација во Украина. Тоа е пет години со доделувањето на признанието "Диплома за фармација"степен. Курсот е понуден на англиски јазик, Руски и украински јазик. Учениците се учат основите на медицината и биологијата, а некои клинички аспекти премногу. По завршувањето се доделува диплома за фармацевт. Тие се обучени да работат во компании и / или за истражување. Методички е создадена за обука на високо квалификувани специјалисти. Главниот служби се: фармакологија, биологија, генетика, ботаниката, во органската хемија, аналитички, физички и органска хемија. Пост-дипломски и магистерски курсеви се исто така понудени во аптека.
Click here to apply now to study Pharmacy in Ukraine

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка