`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

подготвителни курсеви

Подготвителни курсеви во Украина
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Се разбира подготвителни / Фондацијата е образовна програма во траење од 6-10 месеци. На подготвителен курс студентите учат руски / украинскиот јазик и посебни дисциплини бара во зависност од идните специјалитет избран (јазик на науката, математика, физика, хемија, биологија, Компјутерски науки, географија, историја, и книжевност)

По успешното полагање на испит на подготвителниот курс, студентот добива сертификат за Подготвителни факултет да се учат дополнителни Медицинскиот, инженеринг, Авијација / лет школа, економски, поморски & универзитети животната средина во Русија / Украина Средни

времетраење: 6-10 месеци

Медиум на настава : Руски / Украина

Во секое време на на, нема краен рок да се приклучат на оваа специфична програма

 • подготвителни курсеви
 • $3800 $ Вкупниот пакет
 • школарината 1500$
 • Покана трошоци 200$
 • Обвиненија курирска служба 100$
 • трошоците за здравствено осигурување 100$
 • Имиграција Трошоци за осигурување 100$
 • Сместување во хотел 700$
 • Аеродромот собереш 100$
 • Транспорт на училиште 100$
 • Аплицирај сега
 • Подготвителни курсеви во Украина

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка