`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

студентите сместување

accommodation for students in Ukraine. Hostels in Ukraine. Flats in Ukraine.
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Сместување во Украина поевтини Според други европски држави, Цените варира во зависност од вашите сопствени приоритети, тоа е целосно зависи од вашиот избор и да бараат она што ви се допаѓа и она што го прави удобност. нормално, Ви препорачуваме да живеат во хотел за нова доаѓање студентите, бидејќи:

 • They don’t know communicative language with locals
 • They don’t know the city bus roots outside the university campus
 • Ние им помогне на студентите по целиот пат за долго, но ако тие живеат надвор од универзитетскиот кампус, ние не може да се пријде на нив, па затоа е тешко да им помогне.
 • Хостелот е најдобро место за да запознаеш нови луѓе, стекнување на нови искуства и создавање на нови пријатели, а живее за живот.

Сместување во хотел универзитет

Евтини и добра опција за новите студенти кои доаѓаат, обезбедени од страна на Универзитетот.

Два типа на хостели според Објекти:

 1. Одлично реновирање (ги вклучува сите потребни објекти за да живеат удобно)

Во Двокреветна соба личност: На едно место обвиненија - 1200USD годишно

Во соба Три личност: One place charges – 1000USD per year

 1. обичните реновирање (вклучува само основните објекти)

Во Двокреветна соба личност: На едно место обвиненија - 600USD годишно

Во соба Три личност: One place charges – 500USD per year

Сместување во стан за изнајмување

Студентите кои се заинтересирани да живеат надвор од областа на универзитет може да се обратите за оваа опција.

трошоци станот се категоризирани според нивниот простор, состојба и место.

Апартман една соба е: обичните реновирање 75-150 долари месечно

Euro Renovation 125-250 долари месечно

Апартман две собата: обичните реновирање 125-250 долари месечно

Euro Renovation 200-300 долари месечно

Апартман три собата: обичните реновирање 250-400долари месечно

Euro Renovation 300-500долари месечно

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка