`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн
Виза информации за студентите од Гана
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Students from Ghana have to get their visas from Ukrainian Embassy in Nigeria. Students can apply online or can contact our local representative in Ghana for admissions and visa process.

Услови за прием 2017-2018 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Email: ukraine@admission.center Viber / Whatsapp / Телеграма: +38 (063) 654-09-52 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка