`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн
Translation of documents into Ukrainian languages by Ukrainian Admission Center
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Некои универзитети во Украина бара копии од средно (средно) свидетелства со записници преведени на украински страна Украина прием Центар.

Service of translation cost only $50. The documents are posted along with the original invitation letter to save your money on courier charges.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка