`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

универзитети

Admiral Makarov National University Of Shipbuilding

Admiral Makarov National University Of Shipbuilding

Студија во Украина
Odessa National Maritime University

Odessa National Maritime University

Студија во Украина
Харков Институт за банкарство

Харков Институт за банкарство

Студија во Украина
Kyiv National University Of Trade And Economics

Kyiv National University Of Trade And Economics

Студија во Украина
Kyiv National Economic University

Kyiv National Economic University

Студија во Украина
Kyiv International University

Kyiv International University

Студија во Украина
Odessa National Economics University

Odessa National Economics University

Студија во Украина
Dnipropetrovsk University Of Alfred Nobel

Dnipropetrovsk University Of Alfred Nobel

Студија во Украина
Kharkiv State University Of Food Technology & Trade

Kharkiv State University Of Food Technology & Trade

Студија во Украина
East European University Of Economics And Management

East European University Of Economics And Management

Студија во Украина

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка