`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

Vinnitsa National Medical University

Vinnitsa National Medical University. MBBS курсеви во Украина. Студира медицина во Украина.
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Услови за запишување за додипломски странски студенти

2016-2017 АКАДЕМСКА ГОДИНА

Според Кабинетот на министри на Украина декрет № 163, датум 31.03.15 од 08.04.2015 правилата за престој во Украина за странци, кои пристигнаа за студии за промена на визниот режим.

Период на престој е определен со визата. Ние ве предупредам, дека универзитетот нема да биде во можност да се направи регистрација на студент ако има ќе биде помала од 15 дена пред истекот на визниот режим.

Сите странски државјани кои имаат високи средно училиште сертификат или повисок степен универзитет / факултет од призната академска институција се квалификува за прием во Националниот Пирогов Спомен Медицински универзитет, Vinnytsya (признати од страна на СЗО). Основните наставни јазици се украинскиот / руски. Странските државјани кои не знаат украинскиот / руски / англиски јазик или имаат нецелосно команда на тоа можат да учат на украинскиот / руски јазик во Подготвителни факултет на Универзитетот заедно со текот на пред-универзитетско.

Националниот Пирогов Спомен Медицински универзитет, Vinnytsya издава покани за странски државјани кои сакаат да студираат на факултет Подготвителни, Медицински факултет #1 и Факултетот за медицина #2 (специјалитети: општа медицина, медицинска психологија, педијатрија), стоматологија, аптека (специјалитети: аптека, клиничка фармација) и за пост-дипломски студии во 53 медицински специјалности.

Официјалниот период за прием на Подготвителни факултет е август, 15 до ноември, 15 во тековната година.

Образовната дејност во Националниот Пирогов Спомен Медицински универзитет, Vinnytsia е предвидено во 5 факултети, поседување на правото на обука на странски државјани:

Медицински факултет #1 (специјалитет - "Општа медицина");

Медицински факултет #2 (специјалитети - "Педијатрија", "Медицинска психологија");

Факултет за стоматологија (специјалитет - "Стоматологија");

Фармацевтски факултет (специјалитети - "Аптека", "Клиничка фармација");

најголемиот Подготвителни Факултетот за странски државјани во Украина (лиценциран доза - 500 лица);

Факултетот за постдипломски обука со филијала во Khmelnytskyy Сити;

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка