`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

Керсон Националниот технички универзитет

Керсон Националниот технички универзитет
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Керсон Националниот технички универзитет(K ः NTU) - еден од најдобрите училишта во јужниот дел на Украина, чија историја датира од 1957.This - институција ниво IV на сертификат за акредитација на акредитација Серија RD-IV № 222350 датум 10.02.2010 со рок на важење до јули 1, 2015, регистарски број 270 188 AE серија на 02.07.2013r.

претседател:YuriyBardachov, д-р, Професор, Почесен работник на наука на Украина.

Кабинетот на министрите на Украина № 254 врз основа на Керсон Индустриски Институт март 24, 1997 врз основа Керсон Државниот технички University.Based на Одлуката на претседателот на Украина № 1403/2004 на 15.11.2004 Керсон Државниот технички универзитет беше дадена националниот статус.

Образовна и научна структура KHNTU опфаќа претходна универзитет, додипломски и постдипломски образование education.Pre:Центар за додипломски (курсеви, подготвителни курсеви), физички и технички средно училиште (9-11 на средното училиште.)на високото образование:Факултетот за инженерство, технологија и дизајн, кибернетиката, Економија, меѓународните економски односи, 6 регионалните одделенија (Armians'k, Јалта, Feodosiya, KakhovkaHenichesk Керч), Економски и технолошки College.Postgraduate образование:факлутет и преквалификација на специјалисти, постдипломски и докторски studies.KHNTU возови специјалисти во 29 специјалитети во образовна квалификација степен на диплома, Специјалист и мајстор. Економски и технолошки колеџ млади професионалци подготвува во четири специјалитети.

Факултети на Керсон Националниот технички универзитет:

 • Факултет за економски науки
 • Факултет за кибернетика
 • Факултетот за технологија и дизајн
 • Факултетот за инженерство
 • Одделот за меѓународни економски односи
 • Факултет за кореспонденција и учење на далечина

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка