`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

Ветеринарна медицина диплома

 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Студија ветеринарна медицина во Украина

Диплома на траење:4 години
Медиум на настава : Англиски

Школарината се прекине за 1-ва година.

ШколаринаМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
2700$
школарината 1800$
сместување 700$
имиграција осигурување 100$
Здравствено осигурување 100$
такси UACМоже да се плати при пристигнувањето во Украина
1000$
такси UAC 800$
аеродромот пикап 100$
Трансфер на универзитет 100$

Вкупно првата година цената е 4200$

Втора и другите години е 2300$

Click here to apply now to study Veterinary Medicine in Ukraine

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка