`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн
Vinnitsa. Украина
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Vinnitsa е центар на регионот Vinnitsa, град со богата традиција и историја, се наоѓа на крстопатот на економски, социјална, геополитички меридијани на Украина. Градот се наоѓа на брегот на реката Јужна бубачки, 260 километри јужно од Киев, главниот град на Украина (4 часа со воз), 14 часа со воз од Москва и 6 – од Одеса.

Градот е поврзан со железничкиот и воздушниот патеки за Западна Европа и други земји. Просечната температура во зима -5 -7 °, лето – +20 +27° C. Vinnitsa е познат како град на Украина на учениците, таа е горда на такви исклучителни образовни институции,: Vinnitsa Техничкиот универзитет, педагошки универзитет, Трговија на Економскиот универзитет, Земјоделски Универзитет итн.

Vinnitsa држава беше формирана во февруари 27, 1932. Таа има површина од 26500 км2 (4,5 % на територијата на Украина). Бројот на населението во државата прави 1,815,000 , вклучувајќи ги и урбаното население - 882,000. Vinnitsa држава се наоѓа во шума-степски зона во границите на ридовите Podolsk. Постојат речиси 204 реки во рамките на државата, секоја повеќе од 10 километри во должина, и двата најчести се Јужна бубачки и Днестар. Vinnitsa има умерено-континентална клима со блага зима и топло влажно лето. пет универзитети, 453 медицински установи, 31 здравствени установи функционира таму. Театри – 2, кина, културни центри, клубови – 1256. Споменици на историјата и културата – 3144, музеи – 20. Музејот на светски познатиот хирург N.I на. Пирогов е многу популарна, неговото тело е балсамирано и се чува во трезорот на погреб во близина на музејот.

на градот му припаѓа на најатрактивните инвестициски региони поради силните индустриски и високо научен потенцијал, развиена транспортна мрежа, на банкарскиот систем, поволните климатски претприемнички.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка