`
се пријавуваат преку интернет
Аплицирај онлајн

Зошто да студирате во Украина

Зошто да студирате во Украина. Reasons to study in Ukraine.
 • 00

  дена

 • 00

  часа

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

1) Easy admission & загарантирана виза

Влезот е многу брзо. таа ги зема 3 работни дена по документација за утврдување на.

100% VISA за сите странски студенти кои се применуваат преку Украина прием Центар.

Побрз влез во три работни дена по ДОКУМЕНТ ЗА ВЕРИФИКАЦИЈА.

100% Виза за сите странски студенти кои се однесуваат БРЗО

2) No JAMB, IJMB, ТОЕФЛ, ИЕЛТС, SAT , CAMBRIDGE , НИВО, NABTEB, NOENTRANCE испит за прием преку Украина за прием Центар , вие треба само средно училиште резултат. мајстори & Д-р, исто така, треба универзитет резултат препис.

3) Quality Education. For all international students in English language.

4) Глобално признати курсеви (СЗО, УНЕСКО, ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, итн).

5) Рентабилно Украина најевтин во споредба со другите земји. Лир повеќе за Трошоците за живеење во Украина .

6) Европскиот стандард Живот.

7) Во светот прифаќање на украинскиот Метод на настава.

8) Англиски медиум на кој се изведува наставата.

9) Excellent Job Prospects. По дипломирањето во Украина .

10) Акцент на практичните аспекти во настава.

11) Умерена клима во текот на годината.

12) Најдобро Меѓународен факултет.

13) Еден од најдобрите системи за транспорт во Европа.

14) Меѓународните студенти уживаат околу 50% попуст за патување.

15) Збогатување на искуство преку визитинг професори од САД, КАНАДА, Велика Британија, итн.

16) Учеството на студентите во семинари / Симпозиум / работа на проект, итн. во другите европски градови.

17) Билатералните студентска програма за размена со универзитети во Германија, Шведска, Финска, Проверете Република, итн.

18) Три месеци лето работни места за време на одморот, во земји како на Велика Британија, ШВЕДСКА, итн.

19) Шансите за постојан престој & Населено место во Европа по завршувањето на студиската програма.

20) 100% VISA Assured to Ukrainian Admission Center candidates.

21) Водење бизнис во Централна Европа

КАПИТАЛ предности за инвестирање во Централна Европа i i територијата Како ... Австрија, Хрватска, Романија, Србија и Црна Гора, Словачка, Словенија, Украина; ...

22) Можностите за образовен агент или консултант во странство .

24) лето Вработувања

Лето работни места се на располагање на студентите во текот на три месеци летен одмор во различни делови на Европа како што се Шведска и Обединетото Кралство.

25) акредитација

Многу курсеви се глобално призната (СЗО, УНЕСКО, ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, итн)

И на крај може да се добие по жител parmite вашите студии во Украина. Можете да постојано седиште во Украина. Украина прием Центар им помага на учениците со неа, ако тие имаат желба.

Услови за прием 2018-2019 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка