`

Odessa National Academy Detare

Odessa National Academy Detare
 • 00

  ditë

 • 00

  orë

 • 00

  minuta

 • 00

  sekonda

Odessa National Academy Detare është një kolegj detare në Odessa, Ukrainë. Ajo u themelua në 1944 siOdessa Lartë Engineering School Marine dhe u quajt në 2002.

Studimet janë kryer në bazë të sistemit të shkallëzuar. Termat e studimeve janë si më poshtë: katër vjet për bachelor, pesë vjet e gjysmë për specialist dhe master. Sistemi i trajnimit të ekuipazhit anijes është në përputhje me kërkesat e Konventës Ndërkombëtare të Trajnimit, Certifikimi dhe Watchkeeping për Seafarers (STCW -78/ 95) dhe konventa të tjera ndërkombëtare të cilat japin diplomuarit të drejtën për të punuar në të gjitha llojet e anijeve të kompanive vendase dhe të huaja.

fakultetet:

 • Sea Fakulteti Navigation
 • Detare dhe Inland lumë i lundrueshëm Fakulteti Navigation
 • Fakulteti Inxhinieri
 • Fakulteti Automation
 • Inxhinieri elektrike dhe Radio Electronics Fakulteti
 • Ligji Detare dhe Fakulteti i Menaxhimit
 • Zyra e studentëve të huaj Dekanit

pranim 2018-2019 është e hapur në Ukrainë

Të gjithë studentët e huaj janë të mirëpritur për të studiuar në Ukrainë. Ju mund të aplikoni me Qendrën Pranimi Ukrainës.

Zyra Pranimi në Ukrainë

Email: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 Adresë: nauki Avenue 40, 64, Kharkiv, Ukrainë. APLIKO TANI
aplikoni online Center Global Pranimi Kontaktet dhe Mbështetje