`

Dnipropetrovsk National University Of Transportit Hekurudhor

Dnipropetrovsk National University Of Transportit Hekurudhor
 • 00

  ditë

 • 00

  orë

 • 00

  minuta

 • 00

  sekonda

Dnipropetrovsk Universiteti Kombëtar i Transportit Hekurudhor është institucion i arsimit të lartë i 4 (maksimal) Niveli i akreditimit të shtetit në Ukrainë.

Ajo u themelua në 1930 si Instituti i Inxhinierëve të Transportit hekurudhave.

Struktura e Universitetit përbëhet nga 11 departamentet:

 • Urat dhe Tunelet e transportit
 • Elektrifikimi i Transportit Hekurudhor
 • Inxhinieri mekanike
 • Kontrollin e trafikut hekurudhor
 • Railway Track ndërtimi dhe mirëmbajtja
 • Inxhinieri civile dhe industriale
 • Ekonomi dhe Menaxhimi në Transport
 • Kibernetika teknike
 • Humanistika dhe puna me studentët e huaj
 • Extra-Mural Trajnimi i specialistëve dhe Up-notimit Department Kualifikimi

pranim 2018-2019 është e hapur në Ukrainë

Të gjithë studentët e huaj janë të mirëpritur për të studiuar në Ukrainë. Ju mund të aplikoni me Qendrën Pranimi Ukrainës.

Zyra Pranimi në Ukrainë

Email: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 Adresë: nauki Avenue 40, 64, Kharkiv, Ukrainë. APLIKO TANI
aplikoni online Center Global Pranimi Kontaktet dhe Mbështetje